Po konferencji w Żmigrodzie – Jak usłyszeć głos seniora?

Konferencja open space „Jak usłyszeć głos seniora? Seniorzy w społeczności lokalnej”.

22 października 2014 r. w Zespole Placówek Kultury w Żmigrodzie odbyła się konferencja pt. „Jak usłyszeć głos seniora? Seniorzy w społeczności lokalnej”.

Celem spotkania, w którym uczestniczyli reprezentanci władz lokalnych oraz organizacji zrzeszających i działających na rzecz seniorów, było stworzenie przestrzeni do dyskusji na temat wyzwań  i perspektyw przed jakimi stoją seniorzy z gminy Żmigród oraz gminy Oborniki Śląskie.

Podczas konferencji przeprowadzonej metodą open space uczestnicy podzielili się swoim doświadczeniem i pomysłami, a także spróbowali wypracować rekomendacje dotyczące potrzeb oraz aktywności osób starszych. Tematy, które zostały zgłoszone przez samych uczestników dotyczyły między innymi następujących zagadnień: (1) W jaki sposób zachęcić seniorów do większej aktywności społecznej i obywatelskiej?; (2) Jak wzmocnić wśród seniorów poczucie własnej wartości?; (3) Jakie są potrzeby seniorów i w jaki sposób można je poznać?; (4) Jak tworzyć miejsca przyjazne seniorom?; „Jak zaktywizować starsze osoby, które siedzą w domu?”; (5) W jaki sposób nawiązać współpracę z samorządem lokalnym, instytucjami publicznymi, mediami?”.

Wnioski z dyskusji poszczególnych grup zostaną spisane i przekazane uczestniczącym organizacjom, władzom lokalnym, a także zostaną zaprezentowane na stronie internetowej projektu.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim osobom uczestniczącym w spotkaniu – za zaangażowanie i otwartą dyskusję. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s